co-przyspiesza-sprzedaz-mieszkania

Co przyspiesza, a co opóźnia proces sprzedaży mieszkania?

Przeciekający dach lub nieszczelne okna a sprzedaż domu?

old house

Nie każdy sprzedawany dom jest w dobrym stanie technicznym. Wiele z nich wymaga przeprowadzenia większych lub mniejszych prac przez wprowadzeniem się do nich. Te kosztowniejsze remonty mogą dotyczyć wymiany dachu lub okien. Czy jest w ogóle sens sprzedaży takich mieszkań i domów? Jak najbardziej tak. Jednak szansa na szybką sprzedaż zależy od wielu czynników. Jeśli lokalizacja tej nieruchomości jest korzystna i ma potencjał, kupcy z pewnością się znajdą. Istotna jest również cena, za którą chcemy zrealizować sprzedaż domu. Jeśli uwzględnia ona potrzebne nakłady finansowe na remont, to również mamy szansę powodzenia sprzedaży. Chcąc szybko i bez niepotrzebnego czekania sfinalizować sprzedaż, warto się zastanowić nad wyborem firmy – skupu nieruchomości. Skup domów za gotówkę to usługa dostępna w całym kraju. Polega na tym że firmy skupują domy i mieszkania, płacąc za nie gotówką, dzięki czemu mogą uzyskać korzystniejsze ceny.

Warto przeczytać Czy sprzedaż mieszkania opłaca się bardziej niż wynajem mieszkania?

Sprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką jest możliwa?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które kupiły nieruchomość na kredyt, a teraz chcą ją sprzedać. Z jakichś powodów planujesz sprzedaż domu lub sprzedaż mieszkania, za które nadal płacisz kredyt. Nie wiesz jak tą operację przeprowadzić? Dotychczasowe osoby, które oglądały mieszkanie obawiają się takiego zakupu? Mają wątpliwości czy rzeczywiście spłacisz kredyt po sprzedaży i boją się że będą musieć spłacać kredyt za ciebie? Niestety to powszechne obawy, jednak my wiemy jak ten problem rozwiązać. Skup mieszkań za gotówkę, również zadłużonych, to nasza propozycja dla wszystkich, którzy chcą taką sprzedaż sfinalizować. Jak to wygląda od kuchni? Kontaktujesz się z nami, a my wyceniamy twoją nieruchomość. Jeśli cena ci odpowiada, umawiamy spotkanie u notariusza. Z umówionej kwoty spłacamy pozostałą część zadłużenia, a reszta trafia do Ciebie. Zyskujesz gotówkę i czyste konto – spłacamy twoje długi! Skup domów za gotówkę to szansa na nowe, lepsze życie bez wizji komornika!

Jak przyspieszyć sprzedaż domu?

Prowadząc od wielu lat skup nieruchomości, mamy do czynienia z najróżniejszymi przypadkami i problemami utrudniającymi sprzedaż mieszkania. Brak wymaganych dokumentów to najczęściej powtarzająca się sytuacja. Kiedy właściciel nie może odszukać numeru swojej księgi wieczystej, aktu własności lub innych dokumentów koniecznych do sprzedaży, to skup nieruchomości odwleka się w czasie. O tydzień, dwa, miesiąc, kwartał. Tak długo, aż nie pojawią się wszystkie wymagane przez notariusza dokumenty. Jeżeli chcesz się dowiedzieć co się do nich zalicza, skontaktuj się z nami. Zapytamy cię o rodzaj sprzedawanej nieruchomości i na tej podstawie przedstawimy listę dokumentów, które koniecznie należy przygotować. Mogą się one różnić zależnie od prawa własności – są inne dla mieszkania spółdzielczego, a inne dla mieszkania własnościowego. Z wyprzedzeniem kompletując dokumenty, możesz uczynić skup mieszkań błyskawicznym. Gdzie szukać potrzebnych dokumentów? Domowe archiwa, a jeśli to nie przynosi rezultatu, to również rejonowe sądy prowadzące księgi wieczyste. Możesz również udać się do notariusza, u którego transakcja sprzedaży była prowadzona.

Jak przekonać właścicieli że skup nieruchomości to dobry wybór?

Może cię zainteresować Sprzedaż mieszkania – co dalej? 2021

Jesteś współwłaścicielem domu, mieszkania lub innej nieruchomości, którą chcesz sprzedać? Nie wiesz jak zachęcić do tego pozostałych udziałowców? Niestety albo ci się to uda albo nie. Co w przypadku braku porozumienia? Czy sprzedaż nieruchomości zostaje wówczas wstrzymana? W swoim pierwotnym założeniu tak. Jednak ty w dalszym ciągu możesz sprzedać swoje własne udziały. Przykładowo jeśli wynoszą one 33 procent, to skup mieszkań może je od ciebie odkupić. Stanie się wówczas nowym współwłaścicielem, zastępując twoje miejsce. Czy pozostali właściciele muszą wyrażać zgodę na taką transakcję? Oczywiście że nie. Nie trzeba ich o tym nawet informować. Kiedy sprzedaż nieruchomości w całości nie jest możliwa, z różnych powodów, a ty chcesz pozbyć się problemu związanego z jej posiadaniem, alternatywą jest sprzedaż udziałów. Nie możesz znaleźć na nie chętnych osób? Dowiedz się ile zapłaci za twoje udziały skup mieszkań.

Sposób zapłaty za sprzedaż nieruchomości – gotówka czy kredyt?

Czego oczekują właściciele mieszkań i domów, którzy realizują sprzedaż nieruchomości? Przede wszystkim tego, że cała transakcja przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Chcą również aby na ich konto szybko wpłynęły pieniądze za sprzedaż nieruchomości. Co mają zrobić, kiedy zgłasza się do nich dwóch klientów? Pierwszy z nich to klient, który stara się o kredyt hipoteczny i jest skłonny zapłacić 10% więcej. Potrzebuje jednak około jednego do dwóch miesięcy na uzyskanie odpowiedzi z banku, czy kredyt zostanie mu udzielony. Rówieśnicze zgłasza się do ciebie skup domów za gotówkę i proponuje nieco niższą cenę, ale płaci za nieruchomość gotówką. Praktycznie tego samego dnia możesz sprzedać dom lub mieszkanie, otrzymując pieniądze do ręki. Co wybrać? Pewne, ale nieco tańsze rozwiązanie, czy zaryzykować i czekać dłużej na większy zarobek? Jeśli pilnie są ci potrzebne pieniądze, na przykład na spłatę długu, to nie wahaj się wybrać skup mieszkań. To sprawdzone rozwiązanie, które jest gwarantem szybkiej i bezproblemowej transakcji.

Brak dojazdu do domu – czy przekreśla to sprzedaż nieruchomości?

Może trudno w to uwierzyć, ale zdarzają się przypadki, kiedy nieruchomość pozbawiona jest uregulowanego prawnie dojazdu. To znaczy że nie dysponuje dostępem do drogi – czy to bezpośrednio, czy poprzez służebność przejścia i dojazdu. W wielu przypadkach dojazd do domu przebiega na podstawie umowy ustnej pomiędzy sąsiadami i w tej postaci działa niezmiennie od lat. Problem pojawia się wtedy, kiedy jedna z nieruchomości zostaje sprzedana i nowy właściciel zagradza przejazd, pozbawiając sąsiadów dostępu do swojego domostwa. Czy sprzedaż domu z takim problemem jest możliwa? Oczywiście że nie. Nie można sprzedać komuś domu, do którego nie ma dojścia ani dojazdu. Dlatego przed spisaniem umowy kupna sprzedaży, notariusz jest zobligowany do dokładnego sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości oraz dojazdu do niej. Jeśli jest go brak, należy go uzyskać na drodze prawnej – np. przez służebność wpisaną do księgi wieczystej. Już sama wizja starania się o taką służebność może zniechęcać wielu klientów do zakupu takiego domu i działki. Ale skup nieruchomości działa na innych zasadach. Takie przypadki nie są nam obce. Jako skup domów działamy nieprzerwanie od wielu lat na terenie całego kraju. Mamy do czynienia z wieloma trudnymi przypadkami, które zawsze udaje nam się pozytywnie rozwiązać. Dlatego jeśli ty chcesz się szybko i w dobrej cenie pozbyć problemu ze swoją nieruchomością, powinieneś wybrać ofertę złożoną przez skup domów. Masz wtedy pewność że zostanie ci udzielona wszechstronna informacja prawna, a także krok po kroku będziemy czuwać nad powodzeniem całej transakcji.

No Comments

Post A Comment

Call Now Button