problematyczny-lokator-w-2022-roku

Czy lokatorzy powinni czuć się nietykalni? 2022

problematyczny-lokator-w-2022-roku

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał o problematycznym lokatorze. Co zrobić w sytuacji, gdy najemca od wielu miesięcy nie płaci za czynsz i rachunki? Jak poradzić sobie z młodymi ludźmi, którzy imprezują do późnych godzin nocnych i nie dbają o części wspólne nieruchomości? Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania bez konsekwencji? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Mieszkanie do wynajęcia od zaraz!

Warto przeczytać Jak stać się inwestorem w crowdfundingu nieruchomościowym?

W internecie oraz w lokalnej prasie co chwilę pojawiają się nowe oferty wynajmu mieszkań, domów lub lokali użytkowych. Ich właściciele mają jednak ciężki orzech do zgryzienia, gdyż nie do końca wiedzą, czy osoba, która zechce podpisać z nimi umowę jest na tyle rzetelna i prawdomówna, że nie będzie w kolejnych miesiącach stwarzać problemów. Każdy bowiem słyszał o studentach niszczących mieszkania, o młodych ludziach urządzających imprezy do białego rana, jak i o rodzinach, które przez lata nie płaciły rachunków. Niestety trudno uniknąć tego typu sytuacji. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, gdy lokatorzy nie wywiązują się z umowy.

Umowa najmu okazjonalnego a problematyczny lokator

Właściciele mieszkań mogą jeszcze przed wydaniem kluczy potencjalnemu zainteresowanemu, w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje mienie i interesy. W jaki sposób? Warto z najemcą podpisać umowę najmu okazjonalnego. Co to za umowa? Tego typu umowa zawarta jest na określony czas (np.: na rok, na dwa lata lub 10 miesięcy). Zawiera ona bardzo szczegółowe informacje o najemcach, jak i o zasadach, których ci powinni przestrzegać. Dodatkowo, do umowy najmu okazjonalnego, najemca ma obowiązek dołączyć oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się eksmisji, w którym to zobowiązuje się do opróżnienia i opuszczenia lokalu po zakończeniu umowy.

Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania w 2022 roku?

Powinno zostać ono spisane wcześniej u notariusza i należy je jak najszybciej dostarczyć właścicielowi mieszkania. Do tego oświadczenia dołączone jest również oświadczenie właściciela lokum, który zobowiązuje się przyjąć najemcę w sytuacji, gdy ten straci dach nad głową. Tego typu rozwiązanie jest bardzo dobre. Sąd w przypadku otrzymania pozwu od właściciela, dysponuje wówczas rzetelnym dokumentem, iż najemca ma gdzie się udać po eksmisji z mieszkania wynajmowanego. Do tego posiada również zobowiązanie osoby trzeciej do jego przyjęcia. Ponadto, gdy właściciel informuje wcześniej potencjalnych najemców o tego typu rozwiązaniu, mają oni świadomość konsekwencji wynikających z podpisania umowy. Jeżeli z góry ktoś zakłada, iż nie zamierza płacić w terminie rachunków, to najprawdopodobniej nie zdecyduje się on na podpisanie tego typu umowy i na złożenie stosownych oświadczeń u notariusza.

Może cię zainteresować Co przyspiesza, a co opóźnia proces sprzedaży mieszkania?

Co grozi za wyrzucenie lokatora z mieszkania?

Warto zastosować powyższe kroki. Nie poleca się jednak samodzielnie wyrzucać lokatora z mieszkania, gdyż chroni go prawo. Szczególnie w okresie zimowym nie można wszcząć eksmisji wobec osób, które nie mają gdzie mieszkać. Warto o tym pamiętać zanim siłą właściciel zechce kogoś wyrzucić na bruk.

Website | + posts

Łukasz Zalewski to ambitny i zmotywowany specjalista od nieruchomości, który zawsze dąży do osiągnięcia najlepszych wyników dla swoich klientów. Jego wykształcenie w dziedzinie zarządzania nieruchomościami oraz wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliły mu zdobyć wiedzę na temat rynku nieruchomości, w tym trendów, wartości, prognoz i procesów transakcyjnych.

Łukasz jest znany z pełnego zaangażowania w swoją pracę, co przejawia się w podejściu indywidualnym do każdego klienta. Jego umiejętność słuchania i empatii pozwalają mu zrozumieć potrzeby klientów oraz pomóc w znalezieniu nieruchomości, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Jako specjalista od nieruchomości, Łukasz Zalewski jest ekspertem w dziedzinie wartościowania nieruchomości oraz skutecznych strategii marketingowych. Jego zdolność do negocjacji i rozwiązywania trudnych sytuacji dają mu przewagę w procesie transakcyjnym.

Poza pracą, Łukasz pasjonuje się sportem oraz podróżami, co pozwala mu zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Jest także aktywny w lokalnej społeczności i angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

No Comments

Post A Comment

Call Now Button